HN píší CleverMaps

22. September 2015

Dnes vyšel v Hospodářských novinách další z článků o byznysu CleverMaps.

Citace z článku:

„Na práci s daty je postavený i byznys CleverMpas – další z firem, kterou rozjeli lidé spojení s Geodisem. Nedávno například dokončili zakázku pro francouzskou vládu. Dotace pro farmáře jsou ve Francii velké téma, kvůli jejich chybnému čerpání bude země muset Bruselu vracet v přepočtu třicet miliard korun. Francouzi je totiž přidělovali podle zastaralých a nepřesných zemědělských map.

A když vláda hledala někoho, kdo by ji pomohl historické mapy uspořádat, obrátila se na dva roky starou českou firmu CleverMaps a svěřila ji zakázku za několik desítek milionů korun. Podílelo se na ni na 300 specialistů, svůj výsledek, novou aplikaci na přerozdělování dotací, předali před měsícem.

Ačkoliv o firmě s téměř třiceti zaměstnanci, která sídlí z větší části v Brně a z menší v Praze a Hradci Králové, její zakladatelé někdy mluví jako o start-upu, nejde o nezkušené nováčky. V roce 2013 CleverMpas rozjel bývalý ředitel Geodisu Ondřej Tomas a dřívější obchodní šéf firmy Jan Sirotek. „náš byznys nemá s byznysem Geodisu vůbec nic společného,“ upozorňuje Jiří Grund, který má v nové firmě na starosti marketing a komunikaci. Jádrem jejich práce není létání nad krajinou ani pořizování snímků. Vytvářejí software, který mapy propojuje s různými databázemi…“

Více je k dispozici ZDE