Stáž v Sinergise

09. September 2013

Jedním ze zakladatelů naší společnosti je slovinská firma Sinergise, která mimo jiné vyvíjí aplikace Geopedia a Giselle. Tento software používáme k realizaci našich projektů. Proto jsem se vydal na třítýdenní stáž do Lublaně na zkušenou - jednak se blíže seznámit s aplikacemi a jednak s týmem vývojářů.

Letní Lublaň je nádherné město, ne nepodobné Brnu. Sinergise má kanceláře poblíž centra v prostorách věděckého institutu. Stejně jako CleverMaps je to otevřená firma, která se snaží svým zaměstnancům vycházet vstříc a poskytuje pracovní komfort, namísto svazování striktními pravidly. Sinergise je plný ochotných vývojářů, kteří mi byli velice nápomocní, takže práce šla dobře od ruky.

Večer a v noci město ožije a centrum je plné turistů. Restaurace praskají ve švech a na každém rohu je k mání nejlepší zmrzlina, jakou jste kdy měli. A téměř na každé ulici hraje živá hudba. Co mě příjemně překvapilo je, že se všude domluvíte anglicky, dokonce i v tom nejzapadlejším obchůdku se zeleninou. Takže neváhejte a vyrazte na návštěvu do Slovinska.

Po práci jsme vyrazili na výlet do slovinských hor, k Bledskému jezeru a vodopádům na Soči. Takže jsem si z Lublaně nedovezl jen nové zkušenosti, ale i přátele.

Radek D.